Wycieczki – Hawaje? Kiedy jechać i co musisz wiedzieć przed wyjazdem ?

Wycieczki Hawaje

Kto z nas chociaż raz nie marzył o tym, żeby spędzić wakacje na Hawajach? To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych wśród Amerykanów, jednak na urokliwe wyspy od lat ściągają przybysze z całego świata. O czym należy pamiętać, gdy planujemy urlop na Hawajach? Oto nasz praktyczny poradnik.

Wakacje na Hawajach – wiza do USA

Hawaje od 1959 roku są 50. stanem USA, najmłodszym w historii kraju i jako jedynym leżącym całkowicie na wyspach. Skoro więc Hawaje są częścią USA, żeby wjechać na ich teren, potrzebować będziemy amerykańskiej wizy. Spokojnie, urzędnik z ambasady na pewno nie pokrzyżuje nam planów na urlop na Hawajach, jeżeli odpowiednio przygotujemy się do rozmowy.

Najpierw jednak musimy zarejestrować się w specjalnym systemie wizowym, wypełnić aplikację, wnieść opłatę i umówić się na spotkanie w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Pytani będziemy tam przede wszystkim o cel naszej podróży, ale także o naszą sytuację zawodową i rodzinną oraz zarobki. Rozmowa odbywa się w języku angielskim, nie powinniśmy jednak stresować się tym faktem, gdyż są to rutynowe, standardowe pytania.

Urlop na Hawajach – o czym trzeba pamiętać

Planując wakacje na Hawajach musimy wziąć pod uwagę, że promienie słoneczne, na które będziemy wystawieni, znacznie różnią się od tych, z którymi mamy do czynienia w Polsce. Powinniśmy zaopatrzyć się w kremy z odpowiednio wysokimi filtrami UVA i UVB, a także nakrycia głowy w jasnych kolorach.

Hawaje są częścią Stanów Zjednoczonych, panują tam więc typowo amerykańskie zwyczaje, dotyczące przede wszystkim napiwków. Dajemy je nie tylko w restauracjach, ale także różnym usługodawcom, takim jak np. taksówkarze. Ich wysokość waha się od 10 do nawet 20%. Czasem są one automatycznie doliczone do naszego rachunku. Językiem urzędowym na Hawajach jest oczywiście język angielski, a także język hawajski.

Wycieczka na Hawaje – samodzielnie czy z biurem podróży

Na pytanie, czy lecieć na Hawaje z biurem podróży czy organizować wyjazd samodzielnie, nie ma jednoznacznego pytania. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Biuro podróży zapewnia nam organizację wszelkich formalności, co, mając na uwadze fakt, że Hawaje należą do Stanów Zjednoczonych i będziemy potrzebować wizy, jest nie bez znaczenia. Pośrednicy mają są także w stanie sprawdzić standard hoteli, a w cenie wycieczki na Hawaje dostajemy również opiekę pilota i rezydenta.

Jeżeli jednak mamy czas, który możemy poświęcić na wyszukiwanie informacji oraz atrakcyjnych ofert biletów lotniczych i noclegów, możemy wziąć się za organizację samodzielnie. Tak przygotowane wakacje na Hawajach mają szansę być znacznie tańsze, niż te wykupione przez biuro podróży – oczywiście pod warunkiem, że sprawdzimy wszystko bardzo dokładnie sprawdzimy.

Wycieczki - Hawaje

Podróż na Hawaje – co zwiedzać

Hawaje to archipelag 137 wysp, wśród których znajduje się osiem większych, najpopularniejszych wśród turystów z całego świata: Kahoolawe, Kauai, Lanai, Maui, Molokai, Niihau, Oahu oraz Hawaii, nazywana również Big Island, celem nie pomylenia jej z nazwą stanu.

Planując urlop na Hawajach na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę wizytę w stolicy stanu, Honolulu na wyspie Oahu. Miasto znane jest ze swojego eklektycznego charakteru – piękne plaże z charakterystycznymi białymi domkami i palmami sąsiadują tutaj z drapaczami chmur, nocnymi klubami i ekskluzywnymi hotelami. Honolulu to również siedziba bazy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, czyli słynne Pearl Harbor, gdzie znajduje się m.in. zatopiony statek Arizona oraz Muzeum i Pomnikiem Pamięci poległych, którzy zginęli podczas ataku na bazę w 1941 roku. Za miastem znajduje się też atrakcyjny punkt widokowy na wysokim klifie, Pali Lookout. Za najpiękniejszą plażę w całym hawajskim archipelagu uważana jest Waikiki Beach, również znajdująca się na Oahu.

Wakacje na Hawajach to oczywiście nie tylko jedna wyspa – zapierające dech w piersiach widoki są tu specjalnością, podobnie jak możliwość uprawiania przeróżnych sportów wodnych. Najpopularniejszym jest surfing, ale nie brakuje też fanów kite surfingu czy wake boardingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wczasy w Tunezji
Wczasy w Tunezji – które miejsca musisz odwiedzić będąc w Tunezji?

Tunezja przez wiele lat stanowiła jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Kraj, w którym prawie zawsze jest ciepło, przez większość...

Zamknij